Press Room

Press Room > 23. Dünya Enerji Kongresi’nde BIL Rüzgarı

Dünya Enerji Kongresi’nde BIL RüzgarıBIL’in Platinium sponsor olarak destek verdiği 23. Dünya Enerji Kongresi ve Fuarında açtığı stant büyük ilgi gördü. BOTAŞ ile ortak alanda açılan fuar standı, gördüğü yoğun ilgi ile adeta fuarın evsahibi standı gibi işlev gördü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar bürokrasisi başta olmak üzere yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin geldiği stantta, Genel Müdürümüz Dr. Erdoğan TOZAN konuklarımızı bizzat ağırladı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın işbirliği ile gerçekleştirilen kongre nedeniyle, enerji dünyası İstanbul’da toplandı.

Açılış oturumuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Venezuela Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nicolas Maduro Moros, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile birçok ülkenin enerji bakanlarının katıldığı kongrede, 82 ülkeden 265 konuşmacı, 60 toplantı ile enerjinin geleceğini ele aldı. Ana teması ‘yeni ufukları kucaklamak’ olan kongrenin mottosu da ‘barış için paylaş’ oldu.

Enerji Olimpiyatları olarak adlandırılan Dünya Enerji Kongresi platformunda platinium sponsor olarak en üst seviyede temsil edilen BIL, dört gün süreyle fuar alanında yerli ve yabancı birçok misafir ağırladı. Genel Müdürümüz Dr. Erdoğan TOZAN’ın evsahipliğinde, çeşitli ülkelerin Enerji Bakanları standımızda ağırlanırken, milletvekillerimiz ve ETKB bürokratları da standımızın daimi ziyaretçileri arasında yer aldı.