Press Room

Press Room > BIL’den Öğrencilere Trafik Eğitimi

01/05/2019

BOTAŞ International Ulaşım Müdürlüğü, trafik güvenliği bilincini ve farkındalığını arttırmak üzere Ceyhan’da bulunan İhsan Demirtaş İlkokulunda “Trafik ve Yol Güvenliği Farkındalık Eğitimi” verdi.

30 Nisan 2019 Salı günü gerçekleştirilen eğitime, BOTAŞ International Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt GÖKÇE, Ulaşım Planlama ve İdare Şefi Mehmed Şakir ÖZAYDIN, Ulaşım Operasyonları Şefi Şenol YILDIZ, okul yönetici, öğretmen ve öğrencileri katılım gösterdi.

Eğitimde öğrencilere Yayanın Güvenli Geçiş Yerleri, Emniyet Kemeri Kullanımı ve Önemi, Araçlarda Güvenli Yolculuk, Okul Servislerinde Güvenli Yolculuk, Güvenli Oyun Alanları ve Güvenli Bisiklet Kullanımı konularında bilgiler verildi.

Eğitimin ardından öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yapan Mevlüt GÖKÇE, kendisinin de eski bir öğretmen olduğunu söyleyerek, geçmiş yıllara göre öğrencilerin bir çok hususta çok şanslı olduğunu söyledi. GÖKÇE konuşmasında, eğitim boyunca öğrencileri uzaktan gözlemlediğini ve öğretmenleri sayesinde hemen hemen her konuda çok bilinçli olduklarını söyleyerek bu konuda öğretmenlerine teşekkür etti.

Eğitim sonunda öğrencilere katılım sertifikası ile çeşitli hediyeler takdim edildi.