Press Room

Press Room > Genel Müdürümüz Nadim EKİZ SG 306 Bot ve Deniz Güvenlik Takım Komutanlığı’na Bayram Ziyaretinde Bulundu

25/05/2020
Genel Müdürümüz Nadim EKİZ, Ceyhan BOTAŞ Deniz Terminali’nde konuşlu SG 306 Bot ve Deniz Güvenlik Takım Komutanlığı’na ziyarette bulundu. Ramazan Bayramı’nın 2. günü gerçekleşen ziyarette Genel Müdürümüz Nadim EKİZ’e Güvenlik Müdürümüz Abdulkadir UYSAL’da eşlik etti.
 
KAAN 33 tipi Türk yapımı 306 numaralı Sahil Güvenlik Botu’nu ziyaret eden Genel Müdürümüzü Bot Komutanı SG Yüzbaşı Erkan ÖZBEK karşıladı. Bot mürettebatı ile bayramlaştıktan sonra Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait botun teknik özellikleri, imkan kabiliyetleri ve icra edilen görevleri hakkında verilen bilgilerden sonra denizde seyire çıkılarak BOTAŞ ve Kurumumuza ait iskelelere teknik gezi gerçekleştirildi.
 
Seyirin ardından BOTAŞ Deniz Güvenlik Takım Komutanlığı’na geçen Genel Müdürümüzü, Deniz Güvenlik Takım Komutanı SG Radar Astsb. Bçvş. Mahmut GÜLDEN karşıladı. Takım Komutanlığında görevli personel ile bayramlaşan EKİZ ardından BOTAŞ ve BIL iskele güvenliğini sağlayan radar ve CCTV sistemleri ve radar ile tespit edilen şüpheli deniz vasıtalarına yapılan müdahalede güvenlik botlarının nasıl sevk edildiği ve BOTAŞ ile BIL iskelelerinin önleyici kolluk deniz devriye görevleri hakkında bilgi aldı.
 
Ziyaret sonunda Genel Müdürümüz Nadim EKİZ, tüm Sahil Güvenlik Komutanlığı personeline görevlerinde başarılar dileyerek, sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bayramlar diledi.