Press Room

Press Room > Genel Müdürümüz Nadim EKİZ’den 14. Yıl Tebrik Mesajı

02/06/2020

Ülkemizin enerji sektöründe söz sahibi olabilmesi adına atılan adımlardan biri olarak 14 yıl önce kurulan Kurumumuz, bugün sektörünün önemli kuruluşları arasında yer alıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın güzide kuruluşlarından biri olarak ülkemize küresel piyasada hizmet vermeye devam eden Kurumumuz, geçen 14 yıllık süreç içerisinde global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 

Uluslararası platformda örnek olarak gösterilen ve enerji ticaretinin önemli bir parçası olan BOTAŞ International, 14 yıl önce bugün ilk tanker yüklemesini yaparak faaliyetlerine başladı. Aradan geçen bu zaman zarfında, 4500’ün üzerinde tanker yüklemesi yapılarak yaklaşık 3,5 milyar varil ham petrolün dünya pazarına sevkiyatı, güvenli bir şekilde gerçekleştirildi.  

Enerji sektöründe önemli bir konuma sahip olan BOTAŞ International’ın gelecekte de sektördeki başarılarını arttıracağına, bugün olduğu gibi yarın da adından söz ettireceğine inanıyorum. Çalışmalarını en iyi şekilde devam ettiren bu denli büyük bir kurumda görev yapmaktan ve BIL ailesinin bir parçası olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Tüm değerli çalışma arkadaşlarıma verdikleri emeklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. 

Nice 14 yıllara...