Press Room

Press Room > BIL, Dünya Petrol Kongresi ve Fuarına Katıldı

Petrol ve Gaz endüstrisinin en büyük ve prestijli etkinliği olarak kabul edilen ve 3 yılda bir düzenlenen Dünya Petrol Kongresi, 9-13 Temmuz 2017 tarihleri arasında İstanbul da düzenlendi.

“Bridges to our Energy Future” teması altında düzenlenen kongreye 20.000’den fazla katılımcı, 5000 üst düzey yönetici, 50 bakan ve 100’den fazla ülke tarafından temsil edildi.

Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın ev sahipliğinde ve Türkiye Petrollerinin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Kongreye, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın yanı sıra, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü Genel Sekreteri Muhammed Barkindo, Pulitzer ödülü sahibi ve uluslararası danışmanlık şirketi IHS Markit'in Başkan Yardımcısı Daniel Yergin, SOCAR Başkanı Rövnag Abdullayev, Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Fatih Birol, BP Grubu Üst Düzey Yöneticisi Bob Dudley, Dünya Petrol Konseyi Başkanı Jozsef Toth ile çok sayıda yabancı misyon temsilcisi ve şirketin yöneticisi tarafından katılım sağlandı. Ayrıca, dünyanın önde gelen enerji şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin, en etkili politika yapıcı ve karar vericileri ile kanaat önderleri de çeşitli panellerde değerlendirmelerde bulundu.

Kamu kuruluşlarının yanı sıra, birçok uluslararası şirketlerin de sponsor olduğu Kongreye en üst seviyede katılım sağlayan Şirketimiz, Kongre kapsamındaki fuarda da yer alarak en iyi şekilde temsil edilmiştir.

Dört gün süren Kongre ve Fuar günlerinde, BIL standı, başta Müsteşarımız Sn. Fatih Dönmez, BOTAŞ Genel Müdürü ve YK Başkanı Sn. Burhan Özcan olmak üzere, binlerce yerli ve yabancı ziyaretçi tarafından ziyaret edilmiştir.