Press Room

Press Room > BOTAŞ International 10. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’na Katıldı

15/04/2019

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteği ile 11-12 Nisan tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen 10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katılım sağlandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih DÖNMEZ’in açılış konuşmasını yaptığı fuara, BOTAŞ Genel Müdürü Burhan ÖZCAN, BOTAŞ International Genel Müdür V. Ahmet Selim KILIÇ, Botaş International Güvenlik Müdürü Abdulkadir UYSAL, birçok yerli ve yabancı sektör kuruluşları katılım sağladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih DÖNMEZ yaptığı açılış konuşmasında, enerji verimliliği ve kaynakları etkin kullanmanın ulusal ekonomiler üzerindeki baskıyı azaltan en önemli faktörlerden biri olduğunu söyledi. Türkiye ekonomisinin son 16 yılda yıllık ortalama yüzde 5 büyüdüğünü dile getiren Bakan DÖNMEZ, enerji talebinin de benzer şekilde arttığını aktardı.

BOTAŞ International Enerji Verimliliği ile Tasarruf Etmeyi Planlıyor

Enerji verimliliği bilincini geliştirmek ve bu alanda elde edilecek tasarruftan faydalanmak isteyen BOTAŞ International, tüm istasyonlarda bulunan pompalardan geçen günlük akış miktarlarını optimize ederek, doğal gazda tasarruf elde etmeyi planlamakta.

Ayrıca BIL, Ceyhan Deniz Terminali’nde bulunan Atık Gaz Yakma Ünitesi olan VOC Sisteminde, birimler arası koordinasyon, düzeltici ve önleyici bakım faaliyetlerinin takibini içeren bir aksiyon planı çerçevesinde Propan miktarının %5 azaltılmasını, 2019 yılı hedefleri arasına aldı.

Fuara BOTAŞ ile birlikte katılan BIL, standı gezen ziyaretçilere enerji verimliliği ile ilgili hedeflerini aktardı.