Press Room

Press Room > BOTAŞ International Kan Bağışı Kampanyasına Destek Oldu

Kan bağışı konusunda farkındalık kazanılması amacıyla ülkemizde her yıl 6-12 Mayıs’ta kutlanan “Kan Haftası” nedeniyle BOTAŞ International 3 Mayıs tarihinde, Türk Kızılayı ile birlikte kan verme kampanyası düzenledi. 

Ceyhan - Haydar Aliyev Deniz Terminalinde kan bağışı için Kızılay tarafından kan alma otobüsü kuruldu. Çok sayıda BIL personelinin kan bağışında bulunduğu etkinlikte Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Selim Kılıç’ta kan bağışında bulundu. Kan verdiğinde kendini daha iyi hissettiğini vurgulayan Kılıç, "Kan ver, hayat kurtar. Bu çok güzel bir ifade. Ancak bunun slogan olmaktan çıkıp, uygulanabilir olması gerekli" şeklinde konuştu.

Yapılan etkinlik nedeniyle BOTAŞ İnternational Genel Müdürü Dr. Erdoğan Tozan’ı, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Adana Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ümit Tokgöz ziyarette bulundu. Ziyaret esnasında yapılan kampanyanın Türk Kızılayı için öneminden bahsedilirken Genel Müdür Dr. Erdoğan Tozan, ziyaretçilere teşekkür ederek, yakın zamanda tekrar ağırlamaktan mutluluk duyacağını söyledi. Ziyaretin sonunda Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, BIL’de uzun yıllardır düzenli olarak gerçekleştirilen kan bağış kampanyalarının anısına Genel Müdürümüz Dr. Erdoğan Tozan’a teşekkür belgesi takdim ederek, bu tarz kampanyaların devam etmesini temenni ettiklerini ifade etti.