Press Room

Press Room > Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan BIL’e Performans Ödülü

17/04/2019

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen "2018 Yılı Performans ve Başarı Ödülleri" töreninde BOTAŞ International çalışanları ödüllerini aldı.

16 Nisan Salı günü bakanlık konferans salonunda düzenlenen tören, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih DÖNMEZ’in açılış konuşmasıyla başladı. Fatih DÖNMEZ konuşmasında, modern insan kaynakları anlayışının merkezinde insan ögesinin yer aldığını söyledi. Performans ve verimlilik odaklı bir sistemin kurulması yönünde de 2016'da önemli bir adım attıklarını ve çalışanlarının her yıl nesnel kriterler çerçevesinde değerlendirildiğini anlatan Bakan DÖNMEZ, performans değerlendirmeleri sayesinde uygun yetenek ve beceriye sahip çalışanların önünün açılacağını, kamunun da özel sektör mantığıyla yönetilmesi gerektiğini ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih DÖNMEZ ve Bakan Yardımcısı Abdullah TANCAN tarafından BOTAŞ International Finans ve Muhasebe Müdürü Cemil CÖMERT, Sağlık ve Emniyet Müdürü Onur BOLSU, CMT Kara Operasyonları Şefi Hasan ADALI, Tesisler Bütünlük Şefi Hakkı ÖZTÜRK ve Tank Sahası Operatörü Yaşar KARABAY’a 2018 Yılı Performans ve Başarı ödülleri verildi.

Törende ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı bütün Kurum ve Kuruluşlarda görev yapan 119 çalışana başarılı hizmetlerinden ötürü ödülleri takdim edildi.