Press Room

Press Room > Genel Müdürümüz Sn. Nadim EKİZ'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

29/08/2019

Zaferlerle dolu şanlı tarihini 30 Ağustos 1922 tarihinde kazandığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile taçlandıran ve bağımsızlık tutkusunu bir kez daha tüm dünyaya ilan eden aziz milletimizin bu başarısını 97. yılında bir kez daha aynı gurur ve heyecanla kutluyoruz.

Türk Milleti haklı ve onurlu direnişiyle bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini, savaşın kazanılmasında vatan millet ve bayrak sevgisinin sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir.

Devletimizin temellerinde yer alan yüksek şuur ve aziz ruh, milletçe sahip olduğumuz Vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, hangi şart altında olursak olalım her zaman canlı kalacak yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Vatanımızın bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.