Press Room

Press Room > BIL ve BTC’den Andırın'da Örnek Sosyal Sorumluluk Projeleri

17/11/2017

Atatürk Üniversitesi tarafından uygulanan ve BOTAŞ International ile BTC tarafından desteklenen “Geleceğe Doğru Bakmak-BTC Boru Hattı Boyunca Sürdürülebilir Kalkınma Projesi” tanıtımı, Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi, Torun Kastal İlkokulunda yapıldı. Sürdürülebilir kalkınmaya yönelik projeler içerisinde Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 17 ilköğretim okuluna 17 jeneratör alımı ve Torun Kastal İlkokuluna Prefabrik Yemekhane yapımı bulunmaktaydı. 16 Kasım 2017 tarihinde yapılan törenle yemekhane açılışı düzenlendi.

Yapılan törene Andırın Kaymakamı Haluk KOÇ, Belediye Başkanı Baki TEZCAN, BOTAŞ International Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Selim KILIÇ ve Genel Müdür Danışmanı Salih ŞAHİN, BTC Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdürü Suna ERCAN, Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KAYA, BTC Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mükerrem KAYA, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve velileri katıldı.

Törende konuşma yapan Andırın Kaymakamı Haluk KOÇ konuşmasında "BTC ve BIL’in işbirliği ile yürütülen projelerin ilçenin sosyo-ekonomik kalkınmasına önemli katkıda bulunduğunu, 17 okulda yaşanan ısınma probleminin jeneratörler sayesinde ortadan kaldırıldığını ve böylece eğitim öğretimin sekteye uğramadan devam edeceğini ifade etti. Gayretlerini eksik etmediklerinden ötürü BTC ve BOTAŞ International Şirketlerine teşekkür ederek mevcut çalışmaların devam ettirilmesinin öneminin altını çizdi.

BIL Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Selim KILIÇ ise konuşmasında eğitim hamlesinin bir ülkenin geleceği olduğunu belirterek bu hamlenin bir parçası olmak konusunda gayret gösterdiklerini ifade etti. KILIÇ hayata geçirilen bu projelerde emeği geçenlere de teşekkürlerini sundu.

Tören sonunda Andırın Kaymakamı Haluk KOÇ tarafından projeleri destekleyen Kuruşların temsilcilerine teşekkür plaketi verildi.