Press Room

Press Room > BOTAŞ International’dan İftar Yemeği

27/05/2019

BOTAŞ International tarafından geleneksel hale gelen iftar yemeği, bu yıl 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü Ceyhan Deniz Terminali’nde gerçekleşti.

İftar yemeğine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan BAYRAKTAR, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaeddin Cavlak, BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Abdulkadir YAYLACI ve M. Talha PAMUKÇU, Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR, Adana İl Jandarma Komutanı Albay Gazi DEMİR, Ceyhan Kaymakamı Bayram YILMAZ, Yumurtalık Kaymakamı Asalet KARABULUT, TEMSAN Genel Müdürü İbrahim TOPRAK, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih KOCAİSPİR, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir AYDAR, Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş FİLİK, yerel idari amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, yüklenici firma çalışanları ve BIL çalışan ve aileleri katılım sağladı.

İftar programında katılımcılara hitap eden BOTAŞ International Genel Müdürü Nadim EKİZ “İşletmemiz, yaklaşık 13 yıldır başarıyla sorumlu olduğu faaliyelerini verimli bir şekilde sürdürmektedir. Sorumluluk bilinciyle en güzelini, olması gerektiği gibi yapma düsturuyla katma değeri yüksek iş üreten tüm paydaş ve çalışanlarımıza bu vesileyle ayrıca gönülden teşekkür ediyorum. Bu mübarek Ramazan ayının feyiz ve bereketinden istifade etmiş bir şekilde, huzurlu bir bayrama ulaşmayı hem ülkemiz hem de tüm islam âlemi için Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Bakan Yardımcısı Alparslan BAYRAKTAR yaptığı kısa konuşmasında Akkuyu Nükleer Santrali ve Fatih Sondaj Gemisi ile ilgili bilgiler verdikten sonra “İkinci Sondaj gemimiz de önümüzdeki ay faaliyetlerine Akdeniz’de başlıyor. Çok yoğun bir mücadele, yoğun bir emekle çalışıyoruz daha çok çalışmamız lazım, zorlu dönemlerden geçiyoruz, hep beraber, elbirliği içersinde bugünleri güvenle atlatacağız, çok çalışarak, ümitvar olarak başarılı olacağız. Bize düşen bu çabayı, bu gayreti göstermektir. Ben de sizlerle birlikte olabilmek için bu iftara geldim. Hem de arkadaşlardan bilgiler aldım, çok memnun oldum, önemli bir faaliyet icra ediyorsunuz. Bu görevi güvenli ve emniyetli şekilde yapmanız çok önemli. Ben hepinizi tekrar saygıyla selamlıyorum. Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor ve hepinize başarılar diliyorum, çok teşekkür ederim.”