Press Room

Press Room > BOTAŞ International’da Yangın Eğitimi

09/04/2019

BOTAŞ International Ceyhan Deniz Terminali’nde görev yapan Acil Durum Müdahale Müdürlüğü’ne bağlı itfaiye ekibine “Uygulamalı Yangın Eğitimi” verildi.

Canlı yangın pratiğini kazanmak amacıyla verilen eğitim, 1-4 Nisan tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi Ceyhan Meslek Yüksek Okulu arazisine kurulan Ceyhan Yangın ve Doğal Afet Eğitim Merkezi’nde (CEYDEM) alındı.

Oluşturulan 2 farklı grup ile 2’şer gün süren eğitimlerde, Tank Yangınına Müdahale Eğitimi, Kapalı Alan Kurtarma Eğitimi, Araç Yangınlarına Müdahale Eğitimi ve Üç Boyutlu Yangına Müdahale Eğitimi gibi uygulamalı eğitimler başarıyla tamamlandı. Ayrıca yine Acil Durum Müdahale Müdürlüğü’ne bağlı yardımcı itfaiye ekipleri’ninde aynı eğitimleri, nisan ayı sonuna kadar alması planlanıyor.

BIL, 2015 Yılından Buyana CEYDEM’de

BOTAŞ International, BTC Co., Çukurova Üniversitesi, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve CEYDEM arasında 2010 yılında 10 yıllığına imzalanan “İşbirliği Protokolü” ile inşaatın temeli 2012 yılında atılarak, “Eğitim Merkezi” haline dönüştürülmesi 2015 yılında oldu.

2015 yılında inşaatında yapılan yeni düzenlemeler ile faaliyete geçen Eğitim Merkezi’nde ilk eğitim, 24–25 Aralık 2015 tarihleri arasında Petrol Yayılımına Müdahale Ekibinden 10 kişilik grup tarafından alındı.

Uzun süre kullanılamayan Eğitim Merkezi, 01.04.2019 tarihinde Çukurova Üniversitesi ve AKUT ile yapılan görüşmeler ile 2020 yılına kadar Şirketimiz tarafından kullanıma yeniden açıldı.