Press Room

Press Room > BOTAŞ International 26. Hazar Petrol ve Doğalgaz Fuarında

10/06/2019

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen 26. Hazar Petrol ve Doğalgaz Fuarı, kapılarını ziyaretcilerine açtı. Fuarda dünyanın 30 ülkesinden enerji sektöründe faaliyet gösteren 300’e yakın şirket ile birlikte BOTAŞ International’da yerini aldı.

28 Mayıs – 01 Haziran tarihleri arasında Bakü Expo Merkezi’nde düzenlenen ve BOTAŞ ile birlikte katılım sağlanan fuara, BOTAŞ International Genel Müdürü Nadim EKİZ, BOTAŞ Kurumsal Daire Başkanı Erol ELMAS ve ilgili personeller katılım sağladı.

Fuar açılışında konuşma yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "26 yıldır organize edilen bu fuar dünyanın petrol ve doğal gaz şirketlerinin ilgisini çekiyor. Azerbaycan'ın petrol ve doğalgazı bugün ve gelecekte de yabancı şirketlerin ilgi odağında olacaktır. Azeri-Çırak-Güneşli petrol yataklarının işletilmesini öngören anlaşmanın iki yıl önce süresi uzatıldı ve bu anlaşma 2050 yılına kadar devam edecektir. Şahdeniz ile Azeri-Çırak-Güneşli yatakları petrol ve doğal gaz sektörümüzün esasını oluşturuyor." dedi.

Bir çok katılımcının yer aldığı fuarda BIL standına Azerbaycan halkının yoğun ziyareti olurken, Genel Müdürümüz Nadim EKİZ, enerji sektörünün önde gelen firmalarının standlarına ziyarette bulundu. EKİZ ayrıca, Azerbaycan’da bulunan BTC ofisini de ziyaret etti.