Press Room

Press Room > Kurumumuz Çalışanlarına Psiko-Sosyal Destek Çalışmaları Gerçekleştirildi

27/04/2020

Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham petrol boru hattının Türkiye kısmının işletmeciliğini başarıyla sürdüren Kurumumuz, çalışanlarına yönelik projelerine de hız kesmeden devam ediyor.

Türkiye genelinde tüm çalışanlarımızla gerçekleştirilen Psiko-Sosyal Durum Araştırması ile çalışanlarımızın sosyolojik ve psikolojik açıdan güçlü ve zayıf yönleri tespit edilerek, elde edilen veriler ışığında psiko-sosyal açıdan güçlendirilmeleri için eylem planı hazırlandı. 

Konusunda uzman Yönetim Bilimci, Uzman Sosyolog, Endüstriyel Psikolog, Klinik Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, Uzman İstatistikçi ’den oluşan bir ekip tarafından gerçekleştirilen çalışmada öncelikle çalışanların psiko-sosyal açıdan ihtiyaç analizleri çıkartılarak bunlara göre eğitimler ve psikolojik destek uygulamaları gerçekleştirildi. 

Proje hakkında, Genel Müdürümüz Nadim Ekiz, “Çalışanların psikolojik, sosyal, zihinsel ve fiziksel bütünlük içinde ele alınan ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş bir ortamda yaşaması ve çalışması, bireye ve topluma kalıcı anlamda katkı sağladığını biliyoruz. Bizler de bu çerçevede çalışanlarımıza yönelik psiko-sosyal destek projemizi gerçekleştirdik. Bu çalışmada elde edilen verilerin değerlendirilmesiyle önümüzdeki günlerde bu alanda önemli projeler gerçekleştireceğiz” açıklamalarında bulundu.