Press Room

Press Room > Adana ve Osmaniye Valilerinden BOTAŞ International’a Ziyaret

25/07/2019

Genel Müdürümüz Nadim Ekiz’e Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ve Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut tarafından ziyarette bulunuldu.

Ceyhan Deniz Terminali’nde gerçekleştirilen ziyarette, Genel Müdürümüz tarafından Bakü Tiflis Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı ve Ceyhan Deniz Terminalinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Ziyaretin ardından Genel Müdürümüz ve beraberindeki heyet tarafından önce BOTAŞ Bölge Müdürlüğü'ne ardından Yumurtalık’ta bulunan ve yapımı devam eden Emba Hunutlu Termik Santrali inşaatına ziyarette bulunuldu.

Emba Hunutlu Termik Santrali İnşaatına Ziyaret

Yumurtalık ilçesinde yapımı devam eden Emba Hunutlu Termik Santrali tamamlandığında 1320 MW kurulu güce ve yılda 10.5 milyar kilowatt elektrik üretim kapasitesine sahip olacak.

Yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere Emba Elektrik Üretim A.Ş. salonunda gerçekleşen toplantıya Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut ve Genel Müdürümüz Nadim EKİZ ve BOTAŞ Bölge Müdürü Mehmet Tecimer katıldı.

Emba CEO’su Mete Bülgün ve yatırımcı firma yetkililerinden bilgi alan heyet, toplantı sonrası inşaat alanında incelemelerde bulundu.