Press Room

Press Room > Kurumumuza TSE’den Güvenli Üretim Belgesi

25/08/2020

Kurumumuz, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) denetçilerinin detaylı kontrolünden geçerek "TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesini" almaya hak kazandı.

20 Ağustos Perşembe günü Ankara Genel Müdürlük binasında gerçekleşen belge takdim törenine Genel Müdürümüz Nadim EKİZ, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem ŞAHİN, Genel Müdür Yardımcılarımız,  TSE kurum yetkilileri ve Kurumumuz personeli katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı sonrası konuşma yapan Genel Müdürümüz Nadim EKİZ, ‘’Dünyanın ihtiyacı olan Azeri ham petrolünün ülkemiz sınırları içerisinden güvenle taşınmasını başarıyla yürüten kuruluşumuzun, "TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesini" alması hepimiz için gurur kaynağı oldu. İlk vaka görülmesinin ardından mücadelemizi başlattık. Oluşturduğumuz eylem planlarını hızlı bir şekilde hayata geçirdik ve tedbirlerimizi aldık. Salgınla mücadelede bir yandan çalısma arkadaslarımızın ve paydaslarımızın sağlığını korumak için onlemler alırken, diğer yandan da operasyonlarımızı kesintisiz sürdürmeyi başardık. Sürekli iyileştirme ilkemizle çalışanlarımızın ve tüm paydaşlarımızın sağlıklarını korumak, güvenilir ve hijyenik bir ortamda hizmet sunmak amacı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Böyle bir belgeye layık olduğumuz için gururluyuz. Tüm çalışma arkadaşlarıma göstermiş oldukları gayretlerden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.
 
Törende konuşma yapan TSE Başkanı Adem ŞAHİN ise Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzunu Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bilim Kurulu ve ilgililerin çalışmalarından yararlanarak hazırladıklarını belirterek TSE denetimlerinden başarıyla geçen Kurumumuzu tebrik etti.

Belge töreni Genel Müdürümüz Nadim EKİZ’in "TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesini "TSE Başkanı Prof. Dr. Adem ŞAHİN’nin elinden teslim almasının ardından sona erdi.