GENEL MÜDÜR'ÜN MESAJI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın güzide kuruluşlarından biri ve uluslararası enerji ticaretinin önemli bir parçası olan Botaş International, 2001 yılında BTC (Bakü-Tiflis-Ceyhan) Ham Petrol Boru Hattı'nı işletmekle görevlendirilip, çalışmalarını en iyi şekilde devam ettirmektedir.

BIL, Hazar petrolünü, Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye üzerinden taşıyarak dünya pazarlarına ulaştırmak üzere atanmış işletmeci olarak, BTC Ham Petrol Boru Hattı’nın Türkiye’deki 1076 km üzerinde tüm operasyonlarını başarıyla yürütmektedir.

Ülkemize fayda sağlama açısından uluslararası platformda örnek gösterilen bir şirket olma vizyonuyla yoluna emin adımlarla devam eden BIL, Uluslararası Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre standartlarına ve yüksek iş ahlakı prensiplerine göre çalışarak vasıflı işgücünün yetişmesine katkı sağlamaktadır.

Kurumumuzun yürüttüğü mevcut projelerde, özverili çalışmaları ve katkılarından dolayı emeği geçen tüm BIL çalışanlarına ve yöneticilerine teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Dr. Erdoğan TOZAN
Genel Müdür

HAM PETROL TAŞIMA BİLGİLERİ
Toplam Yüklenen Gemi sayısı
  adet
  2018'de Yüklenen Gemi Sayısı
   adet
   Toplam Yüklenen Miktar
    bbls
    2018'de Yüklenen Miktar
     bbls